senhasegura

DevOps Secret Manager (DSM)

Mevcut, yazılım teslim hattı, pazara giderek daha hızlı ve verimli bir şekilde yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunmaya odaklanmıştır. Bunu yapmanın bir yolu, DevOps (Geliştirme ve Operasyonlar) metodolojilerini kullanmaktır.

DevOps, departmanlar arasındaki iletişim ve iş birliği hakkında düşünmeye yönelik bir dizi süreç ve yöntemi teşvik ederek hızlı ve sürekli dağıtım, tümleştirme, teslim ve geliştirmeye odaklanır.

DevOps ortamında elde edilen tüm avantajlar, birçok kuruluşun güvenlik nedenleriyle kavramın kullanımını güçlendirmesine yol açar. Senhasegura DevOps çözümü, tüm ortamı güvenli hale getirmek için gereken otomasyon, çeviklik ve kontrole odaklanır.

Sektörde tanınan Scan Discovery özelliğimiz sayesinde senhasegura DevOps Secret Manager, kodu yeniden düzenlemeye gerek kalmadan ortamdaki tüm gizli dizileri keşfetmeye, envantere eklemeye ve yönetmeye ek olarak, hassas bilgileri algılamak için işlem hattını tarayabilir.

Makine Kimlik Bilgileri Yönetimi

Dijital dönüşüm giderek daha fazla hızlandı ve yazılım geliştirme hızını artırırken maliyetleri düşürme ihtiyacı daha belirgin hale geldi.

Hızlı teslimat ve anında sonuç alma zamanlarında, DevOps ortamları mümkün olan en kısa sürede yüksek kaliteli teslimat ihtiyacını karşılamak için ortaya çıkmıştır.

Bu senaryo nedeniyle, bulutta yapılandırılmış şirketler bu dönemde önemli ölçüde büyüyerek bağlı cihazlarda ve makine kimlik bilgilerinde önemli bir artışa neden oldu.

senhasegura, DevOps ortamlarıyla tamamen uyumludur.

DevOps ortamları için senhasegura uygulamanın avantajlarından bazıları:

DevOps ortamında siber saldırı ve veri ihlali risklerini azaltma.

DevOps (DevSecOps) ortamlarında geliştirilmiş güvenlik olgunluğu.

Çözümde yerleşik olarak bulunan Cloud IAM ile maliyetlerin basitleştirilmesi.

Gizli verilere yetkisiz erişimle ilişkili risklerin azaltılması.

Güvenlik olayları durumunda oluşacak yaptırımlardan kaçının.

Ana Özellikler

KULLANIMA HAZIR, ÖLÇEKLENEBILIR VE GÜVENLIK ODAKLI ÇÖZÜM

senhasegura, şifreler, API anahtarları ve SSL sertifikaları gibi tüm hassas verileri işlemeye hazırdır.

ORTAMDAKİ GİZLİ DİZİLERİN TAM GÖRÜNÜRLÜĞÜ

Senhasegura'nın endüstri tarafından tanınan Scan Discovery özelliği, pipeline’dan çıkan sırların keşfedilmesine ve eklenmesine olanak tanıyarak saldırı yüzeyini azaltır.

HASSAS DEVOPS KAYNAKLARINA KONTROLLÜ VE IZLENEN ERIŞIM

Maksimum kontrol ve görünürlük için DevOps özelliklerine erişimi merkezileştirir.


BULUT GÜVENLİĞİ

senhasegura, piyasada bulunan ana bulut sanallaştırma araçlarıyla entegre olur.

UYUMLULUK

senhasegura bir dizi işletim sistemi, web uygulamaları, ağ cihazları, uygulamalar, güvenlik cihazları, sanallaştırma ortamları, veritabanları, dizin sistemleri, uzaktan erişim ve izleme, mobil cihazlar ve tarayıcılarla uyumludur.

GİZLİ DİZİLERİN MERKEZI KORUMASI, YÖNETİMİ VE DENETİMİ

Kullanıcı ve makine gizli dizilerinin oluşturuldukları andan itibaren otomatik yönetimi ve korunması. Gizli dizilerle ilgili tüm olaylar, denetim amacıyla otomatik ve kalıcı olarak kaydedilir.

SSH ANAHTAR YÖNETİMİ

SSH anahtar koruması için güvenli depolama, döndürme ve erişim kontrolü. SSH anahtar yönetimi, anahtar çiftlerini şirketinizin güvenlik politikalarına göre otomatik olarak değiştiren çözümde merkezileştirilmiştir.

AYRINTILI EN AZ AYRILIKLI ERİŞİM KONTROLÜ

DevOps kaynaklarını denetleyerek kuruluşunuzun En Az Ayrıcalık İlkesi'ne dayalı ilkeler uygulamasına yardımcı olur. Ayrıcalıklı kullanıcılar, rollerine ve görevlerine bağlı olarak bu özelliklerle ne yapmaya yetkili olduklarını erişebilir ve sınırlayabilir.UYGULAMA KİMLİĞİ (AAPM)

Kaynak kodlarına, komut dosyalarına ve yapılandırma dosyalarına eklenen kimlik bilgilerini ortadan kaldırma imkânı. Uygulama Sunucularında (JBoss, GlassFish, WebLogic ve diğerleri) kimlik bilgileri parola değişikliği. IP, Yol ve Belirteç API'si sorguları aracılığıyla erişimi sınırlama. RESTful API'leri için entegrasyon desteği. Kesinti süresini önlemek için vault ve parola önbelleğiyle entegre Java bileşeni.

Entegre Platformlar

Fark Yaratır

EK MALİYET YOK

En kısa kurulum süresine sahip full-stack ve plug and play platformu sunuyoruz.

MÜŞTERİ TAVSİYESİ

PAM tedarikçisi olarak 5,0 üzerinden 4,9 puan ve 2021 Müşterinin Seçimi onayını aldık.

SEZGİSEL KULLANICI ARAYÜZÜ

Daha az eğitim ve destek süresi ve maliyeti sağlıyoruz.

CONNECTORS

Müşteri tarafından geliştirilebilen eski cihazların bağlanmasına bile izin verir.

HIZLI DAĞITIM

Yalnızca 7 dakika içinde, yazılım ve donanım mimarisini Yüksek Kullanılabilirlik'te yapılandırabilir ve sunabiliriz.

DESTEK DENEYİMİ

Müşterilermizin %97'si hizmetlerimizi Mükemmel olarak derecelendirdi.

Arşivler

Kategoriler